Haber

6’lı masa toplantısının ardından Ankara’da hareketli anlar! Kılıçdaroğlu ve Akşener kadrolarını topladı

Millet İttifakı paydaşlarının oluşturduğu 6’lı Masa 12. toplantısını Saadet Partisi ev sahipliğinde gerçekleştirdi. Saat 14.00’te başlayan görüşme yaklaşık 6 saat sürerken zirve sonrası yapılan açıklamada cumhurbaşkanı adayının 6 Mart’ta kamuoyu ile paylaşılacağı belirtildi.

CUMHURBAŞKANI ADAYLARI 6 MART’TA AÇIKLANACAK

Açıklamada, “Millet İttifakını oluşturan siyasi partilerin genel başkanları olarak 28. Dönem TBMM ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaştık. partilerinin yetkili kurullarına bilgi vererek, 6 Mart 2023’te kamuoyuna son açıklamayı yaptılar. “Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde yeniden bir araya gelerek kamuoyu ile paylaşacağız. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.” sözlerine yer verildi.

MUHALEFET CEPHESİ’NDE HAREKET SAATLERİ

Görüşmenin ardından Ankara’da muhalefet cephesinde hareketli saatler yaşanmaya başladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve GÜZEL Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, partilerinin genel merkezine gitti.

LİDERLER PERSONELLERİYLE BULUŞTU

Kılıçdaroğlu ve Akşener, kurmayları ve partilerinin yetkili heyetleriyle durum değerlendirmesi yapmak üzere toplantıya geldi.

akseki-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu