Haber

Ayağı kırılan koyuna sanayide aparat yaptılar.

Ayağı kırılan koyuna sanayide aparat yaptılar.

Demirci: “Profilciydim, protezci oldum”

BURSA – Bursa’nın İznik ilçesinde ayağı kırık koyun, veteriner tarafından sanayideki profilci dükkanına getirildi. profil ustası; Koyunlar için özel bir aparat tasarladı. Profil ustası Mesut Acar, “Profilciydim, protezci oldum” dedi.

Bursa’nın İznik ilçesine bağlı Bayındır Köyü’nde Erdal Yıldız’a ait koyunun ayağı kırıldı. Yıldız, durumu üyesi olduğu Bursa Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Derneği’ne bildirdi. Ayağı kırılan koyun, Birlik Başkanı Veteriner Hekim Yıldırım Oran ve ekibi tarafından profil ustası Mesut Acar’ın İznik Koyutürk Sanayi Sitesi’ndeki dükkanına getirildi. Burada Mesut Acar koy için özel bir aparat yaptırdı. Sanayi önünde koyunlara hızla bir aparat takıldı ve koyunlar yürümeye başladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bursa İl Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Veteriner Hekim Yıldırım Oran, “Koyunların sahibi üyemiz. Bu iş için bir aparat yapılması gerekiyordu. Bunu yapacak yer yok. O yüzden buraya getirdik. 1980’den beri bu şekilde yapıyoruz” dedi.

Profilci Mesut Acar, “Profilciydim, protezci oldum. Benden bu aparatı yapmamı istediler, ben de yapmaya çalıştım. İnşallah sonuca ulaşırız ve faydası olur” dedi.

espiyeajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu