Haber

Başkan Altay, öğrencilere Kudüs ve Balkanlar gezisinin müjdesini verdi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 31 ilçede 9, 10 ve 11’inci sınıflar ile Genç Kültür Kart üyesi üniversite öğrencilerini çok sevindirecek bir müjdeyi daha paylaştı. Önder Altay, “Bizim” başlığı altında alanında uzman akademisyen ve yazarların hazırladığı Kudüs ve Balkanlar başlıklı çalışmalardan sınavları kazanan toplam 1000 öğrenciyi Kudüs’e veya Balkanlar’a götüreceklerini açıkladı. Kalbin Coğrafyası.

Konya Büyükşehir Belediyesi, lise ve üniversite öğrencilerinden oluşan bin gence Kudüs ve Balkanlar gezisi düzenleyecek.

Konuyla ilgili olarak gençlere seslenen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Daha güçlü yarınlar inşa etmek için tarihimizin bize bıraktığı mirası iyi tanımamız gerekiyor. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak Gönlümüzün Coğrafyası başlığı altında Kudüs ve Balkanlar olmak üzere iki güzel eser hazırladık. 31 ilçemizde 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerimize eserlerin dağıtımını tamamladık. Genç Kültür Kartı sahibi olan gençlerimizi de elbette unutmadık ve bu güzel çalışmaları sitemize yükledik. 12 Nisan 2023 tarihinde Genç Kültür Kart sahibi lise öğrencilerimiz ve üniversite öğrencilerimiz için online sınav yapılacaktır. Kalbimizde dereceye giren toplam bin genci Kudüs’e veya Balkanlar’a götüreceğiz. Şimdiden hepinize en iyisini diliyorum.” dedim.

“Bizim” başlığı altında alanında uzman akademisyen ve yazarların kaleme aldığı Kudüs ve Balkanlar başlıklı eserler için hazırlanan sınavlarda 250 arasında birinci olan 750 lise öğrencisi olmak üzere toplam 1.000 öğrenciyi kapsayacak. Gönül Coğrafya ve Genç Kültür Kart’a üye üniversite öğrencileri arasından ilk 250’ye giren öğrenciler. .

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu