Haber

Burdur Valiliğine Kars Valisi Türker Öksüz atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararıyla Burdur Valiliği’ne Kars Valisi Türker Öksüz atandı.

10 Ağustos tarihli Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aldığı kararla 57 ilin valisi değişti. Buna göre Burdur Valiliğine Kars Valisi Türker Öksüz atandı. Burdur Valisi Ali Arslantaş atama listesinde yok.

Vali Türker Öksüz kimdir?

Burdur Valiliğine atanan Türker Öksüz aslen Elazığlıdır ve 1992 yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylık sınavını kazanarak Mersin Kaymakam Adayı olarak göreve başlamıştır. 1994 yılında dil eğitimi için 8 aylığına İngiltere’ye gönderildi.

1995 yılında Giresun-Yağlıdere Kaymakamı olarak atandı. Erzurum-Uzundere Kaymakamlığı, Adıyaman-Kahta Kaymakamlığı, Osmaniye ve Bartın Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2013 yılında yayımlanan Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri olarak atanmıştır. 2016 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi üyeliğine atanmıştır. Haziran 2017 tarihinden itibaren İçişleri Bakanlığı Genel Sekreterliği görevini yürütmektedir.

27 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kars Valisi olarak atandı. Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen.

10 Ağustos 2023 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Burdur Valisi olarak atandı. – BURDUR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu