Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 2. yüzyıl paylaşımı: Önümüzdeki dönemin en büyük hedefi sivil anayasa

Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla düzenlenen kutlamaların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu sabah dikkat çekici bir açıklama yaptı: “Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girdik.” Erdoğan, önümüzdeki dönemde en büyük hedeflerinin sivil bir anayasa yapmak olduğunu söyledi.

“DÜNYAYA BİLDİRİYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, en büyük hedeflerini şu sözlerle açıkladı: “Gazi Mustafa Kemal’in hayallerini gerçekleştiren bir ekip olarak Türkiye Yüzyılı vizyonuyla Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girdik. Cumhuriyetimizi daha ileri noktalara taşımaya kararlıyız. daha nice yıllara çok daha güçlü, daha müreffeh ve daha prestijli bir şekilde.

Önümüzdeki dönemde en büyük hedefimiz demokrasimizi darbe anayasası utancından kurtarmak, Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır sivil, liberal ve kapsayıcı bir anayasaya kavuşturmaktır. Tarihi eşsiz zaferlerle dolu büyük bir milletin çocukları olarak Türk Asrı vizyonumuzu gerçekleştirmeye kararlıyız. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız bu tarihi günde, bir kez daha tüm dünyaya duyuruyoruz:

“DURUŞUMUZDAN ÖDÜN VERMEYECEĞİZ”

Hiçbir emperyalist güç Türkiye Cumhuriyeti’nin mutlu, başarılı ve galip olmasını engelleyemeyecektir. Yeter ki bir olmaya, büyük olmaya, hayatta olmaya, kardeş olmaya, hep birlikte Türkiye olmaya devam edelim. Yeter ki tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet duruşumuzdan taviz vermeyelim. Gerisi Allah’ın izniyle gelecektir.”

kazimkarabekirajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu