Haber

Kılıçdaroğlu İngiliz basınına konuştu: Seçimi çalmalarına izin vermeyeceğiz

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İngiliz The Financial Times gazetesinden Adam Samson ve Andrew England’a açıklamalarda bulundu.

Gazetenin “Türkiye’nin muhalefet lideri istibdada giden yolu tersine çevirme sözü veriyor, aksine” başlıklı haberine göre Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimleri çalmasına izin vermeyeceğini söyledi.

‘TÜRKİYE’NİN ERDOĞAN’A KAYBEDECEĞİ 5 YIL DAHA YOK’

Kılıçdaroğlu’nun devlet kurumlarını yeniden inşa etmeye ve otokrasi eğilimini tersine çevirmeye kararlı olduğuna dikkati çeken gazete, Kılıçdaroğlu’nun 14 Mayıs seçimlerinin bütünlüğünü koruma ve Erdoğan’ın 20 yılı aşkın iktidarını sona erdirme konusunda kendisine güvendiğini kaydetti.

Kılıçdaroğlu’nun ekonomiyi canlandırma vaadini hatırlatan The Financial Times, Kılıçdaroğlu’nun gençler arasındaki büyük çaresizliği sona erdirme ve demokrasiyi yeniden tesis etme sözü verdiğini bildirdi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun önceliğinin ekonomi ve demokrasi olacağına da değinen gazete, Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’nin Erdoğan’a kaybedecek 5 yılı daha kalmadığını söylediğini yazdı.

‘ADİL BİR SEÇİM OLMAYACAK AMA ÖNLEMLERİMİZİ ALDIK’

The Financial Times, Erdoğan’ın bugüne kadarki en güçlü seçimlerden biriyle karşı karşıya olduğu ve Kılıçdaroğlu’nun anketlerde çoğunlukla küçük bir farkla önde olduğu analizini hatırlatarak, hükümetin medyayı kontrol etmesi ve hükümetin kontrol etmesi nedeniyle seçimlerin adil olacağına inanmadığını bildirdi. Erdoğan devlet kaynaklarını kullanıyor. Kılıçdaroğlu, bu noktada aldıkları seçim güvenlik önlemlerini de anlattı.

Kılıçdaroğlu’nun ‘Alevi.’ Erdoğan’ın paylaştığı videoyla olası bir durumu da notla değerlendiren gazete, Kılıçdaroğlu’nun inanç ve azınlıklara saygı konulu samimi bir video paylaştığını hatırlattı.

‘EKONOMİK KURUMLARA GÜVEN YENİDEN OLUŞTURULMALI’

Muhalefetin seçimi kazanması durumunda Türkiye’nin ekonomik sorunlarının gerçek boyutunun belirlenmesinin zaman alacağını belirten Kılıçdaroğlu, devletin ekonomik kurumlarının güvenilirliğini yeniden tesis etmenin değerine işaret ederek, yeni bir lider ataması gerektiğini vurguladı. finans çevrelerine inanan Merkez Bankası’na. (DIŞ HABERLER)

gulnarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu