Haber

ÖSYM’den YDS adaylarına “geç başvuru günü” hatırlatması

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 9 Nisan’da yapılacak Yabancı Dil Yeterlik Sınavı (YDS/1) için geç başvuruların 13 Mart’a kadar devam edeceğini duyurdu.

ÖSYM’nin internet sitesinden yapılan duyuruya göre adaylar, 13 Mart mesai bitimine kadar ÖSYM başvuru merkezlerinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi “ais.osym.gov.tr” ve ÖSYM aday işlemlerinden başvuru yapabilecek. mobil uygulamada 13 Mart 23:59’a kadar.

ÖSYM Yönetim Kurulu kararı ile Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’da 2023-YDS/1 sınavı yapılmayacaktır. Bu illerdeki merkezlerde sınava girmeyi tercih eden adayların sınav merkezi tercihlerini güncellemesi gerekmektedir.

Bu illerde sınava girmeyi tercih eden ancak belirtilen süre içinde sınav merkezi tercihini güncellemeyen adaylardan Adıyaman’da sınav merkezi olanlar, Adana’da Hatay’da olanlar, Kahramanmaraş’ta olanlar, Gaziantep’te, Malatya’da olanlar Elazığ’daydı.

2023-YDS/1 sınavına başvuran adaylar, ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 13 Mart 23:59’a kadar “ais.osym.gov.tr” ve ÖSYM aday süreçleri taşınabilir uygulamasından sınav merkezi tercihlerini güncelleyebileceklerdir.

haber-keles.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu